Vdekja e Florencit/ Kur të mësoni çfarë u ka kërkuar Rama vendeve të BE-së do t’ju “ikë truri”

Vdekja e Florenc Beqiraj u ka thyer zemrat të gjithë shqiptarëve që po luteshin dita-ditës që ai të mbijetonte dhe të kthehej në gjirin e familjes.
Kjo ngjarje e rëndë është kthyer gjithashtu në një bumerang për shtetin shqiptar, i cili nuk ngriti “as gishtin më të vogël” për të ndihmuar 23-vjeçarin që u masakrua në një burg në Marsejë.
I fundit që ka reaguar ka qënë Avokati Altin Goxhaj i cili pretendon se Rama u ka kërkuar vendeve të BE-së të ashpërsohen ndaj shqiptarëve që kërkojnë azil.
Avokati ka bërë thirrje për pjesëmarrje në protestën e sotme në Tiranë, pasi mjekët i hoqën Florencit tubat e oksigjenit, pa lejen e familjarëve.
Ai shkruan se:
Shpërndaje sa më shumë!
TË DJELËN MOS HARRO! Homazh-Protestë, ora 12:00, Piramida: PËR FLORENCIN! PËR JETËN!
SKANDALI KRIMINAL I QEVERISË SHQIPTARE:
Ju pyesni pse e vranë Florencin dhe pse heshti Qeveria Shqiptare! Po a e dini se çfarë i ka kërkuar Qeveria Shqiptare Qeverive të Evropës?
Sepse vetë Qeveria Shqiptare u ka kërkuar gjithë shteteve të BE të ashpërsohen ndaj shqiptarëve! Si dikur Qeveria Serbe ndaj azilantëve kosovarë shqiptarë!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *