U ndalua qarkullimi i automjeteve, por ja çfarë po ndodh tani në Prishtinë

Pas vendimit të ditës së djeshme të Komunës së Prishtinës për ndalimin e qarkullimit të automjeteve në qendër të kryeqytetit, gjatë ditës së sotme ka pasur mjaftë kolona e tollovi në trafik.

Edhe në këto orë, vazhdon tollovia në trafikun e Prishtinës.

Në rrugën “Tirana”, në afërsi të rrethrrotullimit që të shpie për në lagjen “Arbëria”, është shkaktuar kolonë e gjatë, raporton “Zeri.info”.

Komuna e Prishtinës në bashkëpunim me Ministrinë e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor gjatë ditës së djeshme e morën këtë vendim për të ulur ndotjen e ajrit në kryeqytet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *