Shqetësohet Zidane, mungojnë katër yje kundër Tottenham

Real Madrid mund të jetë pa Isco, Raphael Varane, Gareth Bale dhe Keylor Navas për ndeshjen e Ligës së Kampionëve të së mërkurës me Tottenhamin.

Trajneri i Zinedine Zidane kishte thënë që Bale mund të shërohet me kohë nga një problem për t’u përballur me klubin e tij të vjetër, por ai u trajnua vetëm të hënën në Valdebebas.

Navas, i cili ka humbur tre ndeshjet e fundit të Madridit me një problem rrëmbyes, është gjithashtu një dyshim i madh për ndeshjen në Wembley.

Ishin goditje të mëtejshme të dielën në humbjen 2-1 LaLiga nga Girona, me Varane i detyruar të zëvendësohet në gjysmën e ndeshjes dhe Isco duke marrë një goditje të rëndë në fazat përmbyllëse.

Me Dani Carvajal dhe Mateo Kovacic gjithashtu të anashkaluar, Zidane po përballet me një problem të madh për takimin kundër Mauricio Pochettino.

Madridi dhe Spurs kanë nga shtatë pikë secili në Grupin H dhe një fitore për të dyja palët do të garantojë vendin e tyre në fazën tjetër. /IndeksOnline/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *