SALLATË SHOPE

Përbërsit:• 2 domate,• 2 tranguj,• 1 spec jeshil,• 100gr djath i fortë• 2 lugë gjelle vaj bimor,• 1 lugë gjelle uthull e bardhë,• Krip sipas shijës,• Sipas dëshirës, spec djegës ose ullij.

Përgaditja:Coptojmë në formë katrore, specin e jeshil, domatet dhe trangujt. Shtojmë vajin, kripën dhe uthullën, dhe e lëm që të pushoj për 2-3 min, mandej e përziejm mirë. Servohet në enë të veçant për sallata, dhe sipër i shtohet djath i forte e i renduar ( imtësuar ).Gjithsesi sallatat e tilla duhet të ftohen mire së paku 15 min para shërbimit.Për 1000 Receta,DhurataG.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *