Kovacic me driblime fantastike në stërvitje, klubi Madrilen i lumtur për rikthimin e tij (VIDEO)

Mateo Kovacic po bën hapat final drejt rikthimit në stërvitje të plotë me pjesën tjetër të skuadrës.

Mesfushori Madrilen i cili ishte dëmtuar për rreth gati 2 muaj, po zhvillon stërvitjet individuale në fushë para rikthimit të tij në stërvitje të plotë.

Kroati ishte një nga lojtarët më të mirë në fillimin e këtij sezoni ku Madrilenët fituan superkupën e Europës dhe atë të Spanjës. Me dëmtimin e tij, Real Madridi vuajti shumë dhe dështoi në disa ndeshje radhazi duke lëshuar pikë.

Me rikthimin e tij, lumturia te stafi i trajnerëve të Real Madridit është pothuajse në maksimum pasi ai do të jetë një ndihmesë shumë e madhe për skuadrën e tyre në vazhdimin e këtij sezoni.

Ju ftojmë ta ndiqni videon e mëposhtme me driblimet e Kroatit në stërvitjen e fundit:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *