Kishte ngrënë 600 gozhdë, mjekët befasojnë duke ia nxjerrë nga stomaku 48-vjeçarit

Rreth 600 gozhdë të hekurta kishte ngrënë një 48-vjeçar nga India. Kirurgët kanë mahnitur duke ia hequr ato me një kujdes të madh.

Pradip Kumar Dhali kishte filluar të ankohej për dhimbjen e barkut rreth dy muaj më parë.

Të shqetësuar, familjarët e tij u konsultuan me mjekët dhe teksa i realizuan një skaner, rezultoi se ai kishte një grumbull gozhdësh në trup.

48-vjeçari e kishte për zakon që të hante sende nga më të ndryshmet.

Ndërkohë, mjekët janë shprehur:

Ne kemi vendosur të veprojmë në të, ishte e rrezikshme pasi stomaku i tij ishte bërë anormalisht i madh dhe ishte i mbushur plot me gozhda, por për fat të mirë nuk e kishte shpuar stomakun. Ne pjesërisht ia kemi prerë barkun dhe përdorëm një magnet për t’ja nxjerrë gozhdat një nga një. Kishte më shumë se 600 brenda, dhe të gjitha u nxorën jashtë”.


.


.


.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *