Kalendari intensiv i Real Madridit para se të udhëtojë në ‘Kupën e botës për Klube’

Pas këtij cikli të kombëtareve, Real Madridi nuk do ta shijojë pushimin deri në festën e krishtlindjeve.

Lojtarët Madrilen do të përballen me 3 javë intensive para se të udhëtojnë për në Abu Dhabi ku do të luajnë ndeshjet e ‘Kupës së botës për Klube’.

Në këto 3 javë, Real Madridi do të luajë plotë 7 ndeshje nga La Liga, Champions Leageu dhe Copa del Rey.

Ky është kalendari intensiv i Real Madridit para udhëtimit për ndeshjet e kupës së botës për Klube:

– Atletico vs. Real Madrid (18/11/17, 20:45h)
– Apoel vs. Real Madrid (21/11/17, 20:45h)
– Real Madrid vs. Malaga (25/11/17, 16:15h)
– Real Madrid vs. Fuenlabrada (28/11/17, 21:30h)
– Athletic Bilbao vs. Real Madrid (02/12/17, 20:45h)
– Real Madrid vs. Dortmund (06/12/17, 20:45h)
– Real Madrid vs. Sevilla (09/12/17, 16:15h).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *