Ja çfarë shkruajnë mediet turke për përleshjen mes Krasniqit e Zekës

Lajmi i përleshjes fizike në mes të deputetit të “Vetëvendosjes”, Frashër Krasniqi dhe atij të NISMA-s, Milaim Zeka, ka marrë jehonë të madhe, raporton “Zeri.info”.

Shumë media ndërkombëtare raportuan për këtë skandal politik, I cili ka ndodhur për herë të parë në Kosovë, e një ndër ta është edhe gjiganti mediatik CNN.

“CNN Turk”, ka shpërndarë videon e momentit të përleshjes fizike të deputetëve, raporton “Zeri.info”.

Në mbishkrimin e kësaj videoje “CNN Turk”, ka shkruar “Dy deputetë kosovarë janë zënë mes vete, kështu duke goditur njëri-tjetrin”, raporton “Zeri.info”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *