Isco, lojtari i parë që dërgon një mesazh inkurajues për Gareth Bale

Dëmtimi i fundit i Gareth Bale ka zemëruar të gjithë stafin e Real Madridit por edhe bashkëlojtarin e tij, Iscon.

Mesfushori Madrilen i ka dërguar këtë mesazh Uellsianit duke i uruar një rikthim sa më të shpejtë:

”Unë i dërgojë një përqafim Gareth Bale dhe shumë inkurajim pasi jam i sigurt që ai po kalon në një kohë shumë të keqe. I uroj një shërim sa më të shpejtë sepse është një lojtar i rëndësishëm për Real Madridin.”

”Eshtë e vërtetë që Gareth ka qenë jashtë prej kohësh si dëmtuar por unë kam punuar shumë duke pritur shansin tim, do të vazhdojë gjithashtu të punojë. Nuk jam i gëzuar kur dëmtohen bashkëlojtarët e mi. Më e rëndësishmja është që të gjithë së bashku ta ndihmojmë skuadrën.”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *