“Green Card” – Mundësia për pajisje me vizë amerikane: Aplikimi dhe afati kohor

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës njoftoi muajin e kaluar se në muajin nëntor do të fillojë aplikimi për pajisje me vizë amerikane, me Lotarinë Amerikane “Green Card” për vitin 2019.

E për këtë lotari për pajisje me vizë amerikane, mund të konkurrojë secili qytetar i Kosovës.

Ambasada sqaroi se regjistrimet online (përmes internetit) për programin 2019, kanë filluar më me 3 tetor, 2017 dhe përfundon të martën me 7 nëntor, 2017 në ora 12:00 të kohës standarde të bregut lindor të SHBA-së.

Në sqarim më tej thuhet se aplikantët e interesuar i japin të dhënat e tyre në mënyrë elektronike në Electronic Diversity Visa (E-DV) website në www.dvlottery.state.gov gjatë periudhës specifike të regjistrimit, ndërkaq futja fizike e dokumenteve apo të dhënave të mëvonshme nuk do të pranohen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *