Edhe një aktor i serialeve turke me origjinë shqiptare

Seriali historik “Sulltanesha Kosem” është aktualisht ndër më të ndjekurit në Shqipëri dhe ka tërhequr vëmendjen e publikut që në seritë e para.

Një nga personazhet shumë të pëlqyer nga publiku, sidomos vajzat është djaloshi simpatik, Iskënder. Nuk e dinit, por ky personazh është me origjinë shqiptare.

Në venat e tij rrjedh gjak aristokratësh, pasi ai është djali i sulltan Muratit të 3 dhe sulltaneshë Safijes e cila është shqiptare, e lindur në fshatin Rez të Dukagjinit, shkruan Xing.al

Image

Image

Image

Image

Image

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *