E dhimbshme: Po ktheheshin nga Gjermania, vdesin 3 persona të familjes Ymeri në aksident (Foto)

Ne Austri ka ndoshur nje aksident trafiku ku humben jetën tre anëtarët e familjes së Ymer Ymerit nga Ranica e Preshevës, tragjedi kjo e cila ka shokuar mbare Luginen e Preshevës, njofton agjencia e lajmeve “Presheva jonë”, përcjell Botapress.

Gruaja, djali dhe e reja, të ish drejtorit të shkollës së Raincës Ymer Ymeri, kanë humbur jetën tragjikisht nga një aksident trafiku në Austri.

Agjencia e lajmeve “Presheva jonë” duke ju referuar buirmeve të policise austriake ka mësuar se, automjeti i aksidentuar ishte nisur nga Gjermania për në vendlindje, Raincë te Preshevës ku gjatë udhëtimit nëpër Austri, rreth orës 16:00h, vetura ka rrëshqitur dhe ka dal jashte rrugë, ku më pas ka ndodhur aksidenti duke lene të vdekur Midushe Ymeri, Fatos Ymeri dhe Zijavere Ymeri.

Në veturë, ndodhej edhe Ymer Ymeri, ish drejtor i shkollës fillore në Raincë, mirëpo ai ka marrë lëndime të rënda trupore dhe është jasht rrezikut për jetë.

Do shtuar se prindërit Ymer dhe Midushe Ymeri, po ktheheshin bashkë me djalin dhe nusen nga vizita që i kishin bërë të birit të ndjer Fatosit, në Gjermani.

Shikoni fotot më poshtë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *