Çokollata ‘Raffaello’: toptha më të shijshëm për vetëm 15 minuta! (VIDEO)

Nevojiten:

5 dl qumësht
3 pudingë vanilje
200 g sheqer pluhur
200 g kokos
100 g lajthi të bluara
100 g lajthi të pjekura (të plota)
50 g çokollatë
200 g margarinë
kokos për petëzim

Përgatitja:

Në 1 dl qumësht tundni pluhurin e pudingut, ndërkaq pjesën tjetër lëreni të vlojë, pastaj zieni pudingun.

Derisa të jetë ende i ngrohtë, shtoni sheqerin pluhur, kokosin, lajthitë e bluara dhe çokollatën e bluar në rende dhe të gjitha bashkoni.

Kur të ftohet, shtoni margarinën e tundur dhe bëni topthat.

Në secilin topth vendosni nga një lajthi dhe rrokullisni në pluhur kokosi.

Klikoni ne reklamen me poshte per ta pare videon

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *