​Kepa i përgjigjet Realit

Kepa Arrizabalaga ka folur rreth të ardhmes së tij dhe interesimit të Real Madridit

Portieri i Athletic Bilbaos, Kepa Arrizabalaga është dëshira kryesore e Real Madridit për të zëvendësuar Keylor Navas.

Lojtari thotë se ka dëgjuar për këto thashetheme, por thotë se është i qetë.

“E ardhmja? Jam lojtar i Bilbaos dhe jam shumë i lumtur. Ka shumë pak gjëra që mund të them”, tha Kepa pas fitores 5:0 ndaj Kosta Rikës.

Përvec tij, në listën e Realit është edhe portieri spanjoll i Manchester Unitedit, David de Gea. /Express/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *