​25 lojtarët më të mirë të vitit 2017, Modric i pari

Luka Modric është përzgjedhur si lojtari më i mirë në botë për vitin 2017 nga Goal.com

Shefi i korrespodentëve të Goal.com, Peter Staunton ka përzgjedhur 25 lojtarët më të mirë në botë për vitin 2017, ku listës i prin mesfushori kroat i Real Madridit, Goal.com.

I dyti renditet Cristiano Ronaldo, ndërsa top pesëshen e përmbyllin Marce, Thiago Alcantara dhe Toni Kroos.

Ylli i Barcelonës, Leo Messi është vetëm i shtati, ndërsa para tij renditet ylli i PSG-së, Neymar. /Express/

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *